Říjen 2008


Prozatimní diplomy za bleskovku!!!!!

30. října 2008 v 17:02 | vrata |  Diplomi za účast

Ještě se můžete zúčastint nebojte!!!!!

Bleskovka!!!!!

29. října 2008 v 19:27 | vrata |  Bleskovky a soutěže
1.Ahoj
2.co děláš?
3.kolik ti je?
4.hlásneš pro mě zde?
5.co na diplom?
6.papapap

Sonb prosim hlasujte pro mě!!!!

29. října 2008 v 19:25 | vrata |  Bleskovky a soutěže
Prosím o hlásky na blogu zde jmenuju se tam vrata a mám tam Krále Šamanů.
Tak pls o hlásky!!!!!!!

Info o Itachim Uchihovi!!!

26. října 2008 v 13:38 | vrata |  Naruto

Uchiha ItachiItachi v detailu Uchiha Itachi se narodil 9. června, na začátku série Naruto mu bylo mezi 17-18 lety. Itachi je 175,2 cm vysoký a váží 57,1 kg. Má černé vlasy a oči, když používá Sharingan (dědičná vlastnost klanu Uchiha), tak jsou jeho oči červené. Akademii dokončil jako nejlepší student už v sedmi letech, v osmi letech ovládl Sharingan, v deseti letech se stal Chuuninem a ve třinácti byl se stal vůdcem ANBU skupiny ve Skryté Listové Vesnici. Nyní je Nukenin (ztracený ninja) a zločinec třídy S. Je členem organizace Akatsuki. Itachi ovládá Mangekyou Sharingan. Itachi řekl Sasukemu, že když bude schopen získat Mangekyou Sharingan, tak osoby, které to mohou používat, budou celkem tři.
chycený Itachi Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh Uchiha Itachi opustil Listovou v době, kdy bylo Narutovi 7 let, potom co vyvraždil celý svůj klan, naživu nechal jen svého mladšího bratra Uchihu Sasukeho. Když mu bylo asi 17 let, tak už se dokonce obával i Orochimaru. Nyní je členem organizace Akatsuki. Orochimaru plánoval, že jeho tělo použije jako novou schránku pro svou duši, ale Itachiho síla neuvěřitelně vzrostla, a tak Orochimaru musel změnit svůj plán, opustil Akatsuki a jako novou schránku si vybral tělo Itachiho bratra.
Itachi Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhDůvod proč Itachi vyvraždil svůj klan a nechal naživu jen svého mladšího bratra, je stále nejasný. Když se ho Sasuke zeptal, odpověděl mu "Abych otestoval své 'Utsuwa'." V japonštině 'Utsuwa' (器) může znamenat "Nádoba" nebo "Kontejner," ale také to může znamenat "Schopnost" nebo "Nástroj." Orochimaru používá toto slovo, když mluví o tělu, které použije v jeho technice Fushi Tensei no Jutsu (Reinkarnace žijící mrtvoly). Proto toto slovo v Itachiho podání může znamenat cokoli kvůli spojení s Orochimaru v minulosti nebo jen, že chce otestovat svou sílu.
Itachi BEZ Sharinganu Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTaké Sasuke vymyslel své vlastní teorie. Během boje s Gaarou Sasuke vzpomínal na svůj životní cíl: Zabít Itachiho. Sasuke věří, že ho bratr nechal naživu, protože hluboko v sobě cítil vinu za vyvraždění celého klanu. Sasuke byl nechán naživu, aby mohl zesílit, a pak potrestat Itachiho za vyvraždění klanu. Sasuke věří, že je ztělesněním Itachiho viny.
Navzdory tomu, že je vrah celého klanu, a jako jeho nejlepší a nejbližší přítel je také vůdčím členem Akatsuki, tak Itachi není chladnokrevný vrah snažící se zabít všechny, co jim stojí v cestě. Když Sarutobi Asuma a Yuuhi Kurenai stojí mezi ním a jeho cílem (Uzumaki Naruto), nezabije Kurenai, i když má příležitost, jen ji zraní tak, aby si to pamatovala, a taky ji uvězní v jejím vlastním Genjutsu. Také mohl jednoduše zabít Kakashiho a Sasukeho, ale radši je mučil pomocí jeho Mangekyou Sharinganu, aby potvrdili jeho sílu.
Jak se zdá, tak Itachi má celkem rád svého partnera Kisameho, protože řekl, že nechce, aby se Kisame zbytečně zraněnil v boji s Kakashim. Bylo to poprvé, kdy Itachi ukazál nějakou známku citu po zmasakrování jeho klanu. Jinak má vždy stejný pohled a zdá se, že ho nic nepřekvapí nebo v něm nevyvolá emoce.
SHARINGAN (Itachi) Sasuke věří, že ani on ani Orochimaru sami nedokáží Itachiho zabít. Dokonce i Uchiha Madara se obával Itachiho síly na tolik, že neriskoval souboj s ním a radši vyčkával, až zemře na nemoc, kterou trpěl.

Překlad a význam jména

Jméno Itachi znamená lasička. V japonské mytologii jsou lasičky špatným znamením, předzvěstí smůly a smrti.


Techniky

Sharingan
Mangekyou Sharingan (Kaleidoskopický Sharingan)
Amaterasu (Zářící nebe)
Tsukuyomi (Snící čtenář)
Kage Bunshin no Jutsu (Stínový klon)
Katon: Goukakyuu no Jutsu (Oheň: Velkolepý Fireball)
Katon: Housenka no Jutsu (Oheň: Fénixův Oheň)
Kage Bunshin Daibakuha (Stínový klon - Velká exploze)
Magen: Kyouten Chiten (Démonická iluze: Zrcadlové prohození Nebe a Země)
Suiton: Suigadan (Voda: Střela vodního tesáku)

Sannini!!!

26. října 2008 v 13:34 | vrata |  Naruto

Sakura vs. Kurenai

25. října 2008 v 19:45 | vrata |  Bleskovky a soutěže
Tak tu máme soutěž mezi Sakurou a Kurenai!!!
Je na vás kdo vyhraje tak hlasujte v anketě ať vyhraje ten nejlepší!!!!!

Klany

25. října 2008 v 19:24 | vrata |  Naruto

Fuuma klan (Fuuma Ichizoku) je shinobi klan zo Zeme ryžových polí. Niektorý z ich najmocnejší členov sa pridali k Orochimaru, ktorý sľúbil že obnoví povesť ich klanu, a použil ich na experimenty rozvíjania jeho kinjutsu. Tento klan bol videný iba v anime.

Hyuuga klan
Tato pečeť je dána každému členu vedlejší rodiny klanu Hyuga hlavní rodinou. Jejím hlavním účelem je zapečetit jejich Byakugan v případě, že by zemřeli, a tím předejít možnosti, že by nepřítel zjistil jeho tajemství. Její sekundární účel je ovládat členy vedlejší rodiny, protože může být aktivována vůlí člena hlavní rodiny a ručními pečetěmi, které zná jen hlavní rodina. Po aktivaci ničí pečeť mozkové buňky. Pečeť se umísťuje na nositelovo čelo v ranném věku a dá se odstranit pouze v případě, že člověk zemře.
V originální manze měla pečeť tvar manji external, jinak také známé jako Swastika external nebo Centrální kolo. V anime a měsíčně vycházející manze to bylo změněno na jednoduchý Saltire external (heraldický symbol skřížených mečů, tvarem pak připomíná velké písmeno X) z obavy před zápornými reakcemi, protože obrácená svastika neboli hákový kříž byl přijat jako symbol nacistické společnosti.

Hyuuga klan, Byakugan

Hyuuga klan je jeden z ušlechtilých rodov z Listovej vesnice. Hovorí sa, že klan Uchiha sa v dávnych dobách od nich oddelil, a že Sharingan sa vlastne vyvinul z Byakuganu. Každý člen klanu má vrodenú schopnosť Byakugan, inak povedané Biele oko. Keď sa táto schopnosť aktivuje, jeho používateľ má zvláštné zmyslové vnímanie, plus získa prenikavý zrak a teleskopickou vizi. Pomocou toho vidia vnútorný chakrovú sieť protivníka. Schopnosť Byakugan im taktiež umožňuje vidieť v 360° až na malé miesto. Taktiež im umožňuje vidieť do väčšej vzdialenosti, vďaka čomu môžu predvídať útoky a pasce.
Ďalej používajú v spojení s Byakuganom tzv. Juuken (jemná pěst). Zaostrovaním chakry v ich rukách/prstách a následním uvolňovaním môžu na čas zablokovať protivníkove tenkentsu(chakra body). Vďaka tomu protivník nebude môct provádeť ninjutsu, genjutsu a niektoré taijutsu, pretože nebude vedieť využívať chakru.
Hyuuga klan je rozdelený na dva časti, a to na Hlavnú vetvu a Vedlajšiu vetvu. Pretože Byakugan je velmi mocná a cenná schopnosť, vedlajšia vetva má za úlohu túto schopnosť chrániť, v prípade potreby aj zomrieť (Hiashi vs. Hizashi). Preto je na čelách vedlajšieho rodu vypálená? prekliata päčať - pohladať link medzi jutsu. Táto pečať sa aktivuje v prípade smrti, keď zničí všetky tajomstvá Byakuganu, alebo môže byť aktivovaná aj členom Hlavnej vetvi, keď niči mozgové bunky a spôsobuje ohromnú bolesť.Pečeť velmi pripomína nemenovaní nacistický symbol, preto animátory Naruta zmenili vnútornú časť symbolu.
Niektoré jutsu, ktoré používa klan Hyuuga
Členovia klanu

Klan Kaguya byl klan nijnjů ze Země Vody. Všichni příslušníci tohoto klanu mají na čele nad koutky obou očí červenou tečku. Ninjové z tohoto klanu uznávali jen brutální sílu, milovali boj, užívali si masakrování a nejpohodlněji se cítili na bojišti.
Tento klan prakticky vymřel, když se jeho příslušníci rozhodli napadnout Kirigakure (Mlžnou vesnici). Útok jednoho sebesilnějšího klanu na organizovanou sílu jedné z pěti velkých ninja vesnic nemohl být úspěšný.
Klan Kaguya měl vrozenou schopnost (Kekkei Genkai). Jméno této schopnosti je Shikotsu Myaku (čj. Puls mrtvých kostí). Na rozdíl od Kekkei Genkai některých klanů, ve kterých má každý člen klanu Kekkei Genkai (např. Byakugan klanu Hyuuga), Shikotsu Myaku klanu Kaguya se objeví jen zřídka. Síla Shikotsu Myaku spočívá ve schopnosti uživatele manipulovat s vápníkem ve svém těle. Uživatel si může nechat narůst nové kosti, nebo i kosti ze svého těla vystřelovat.
Jediným známým členem klanu Kaguya je Kaguya Kimimaro. Byl tak silný, že se ho báli i nemilosrdní válečníci jeho vlastního klanu (navíc měl Kekkei Genkai), a proto vyrůstal ve vězení. Jako jediný přežil útok klanu Kaguya na Mlžnou vesnici. Toulal se po světě, až se přidal k Orochimarovi. Někdy v této době vážně onemocněl. Při Sasukeho útěku z Konohy (Listové) bojoval s Gaarou a málem ho porazil. Ve chvíli, kdy téměř zvítězil, ho zabila jeho choroba. S ním vymřel klan Kaguya.

Kamizuru klan bol klan, ktorý k boju používal včely. Pochádza z Iwagakure, v ktorej bol veľmi dobre známi. V minulosti, keď Konoha a Iwagakure boli vo vojne, tento klan bol určený ako předvoj útoku, ale klan Aburame ich plán odhalil a zastavil ich, čo malo za následok, že klan Kamizuru stratil svoje meno aj v Iwigakure. Pravdepodobne, prvý Tsuchikage bol jedným z jeho členov.

Klan Kurama


Jde o klan ze Skryté Listové, jehož příslušníci v boji používají Genjutsu. Tento klan se vyskytuje pouze ve fillerových epizodách anime.
Ve své době patřil klan Kurama k nejsilnějším a nejvlivnějším v Konoze (Listové), ale potom začalo jeho členů ubývat a i ti zbylí byli slabší než dříve a nemohli úspěšně ukončit Jouninskou zkoušku. Pověstnou "poslední ránou" byla pro klan Kurama smrt posledního vůdce klanu a jeho manželky. Tím ztratil klan Kurama i zbytek svého vlivu ve vesnici a podle anime, se rozpadl.
Klan Kurama má rovněž Kekkei Genkai. Na rozdíl od Sharinganu nebo Byakuganu nemá tuto Kekkei Genkai každý člen klanu, ale objeví se jednou za několik generací. Jméno ani přesný popis této vrozené schopnosti v anime nebyly uvedeny, jde však o velice silné Genjutsu. Zmanipuluje všechny smysly a je tak silné, že naprosto a bez pochybností, přesvědčí mozek, že vše co se děje je realita, takže pokud je někdo pod vlivem tohoto Genjutsu např. zasažen ohněm objeví se mu popáleniny a dokonce může zemřít. Jediný způsob, jak se dostat z moci tohoto Genjutsu, je bezvědomí. Pokud však uživatel naprosto neovládne Kekkei Genkai, jeho podvědomí si vytvoří démona, který to dokáže, a který někdy i přejme vládu nad tělem.
Známí členové klanu
Kurama Murakumoto - poslední vůdce klanu Kurama a otec Yakumo. Spolu se svou manželkou byl zabit démonem, který žil v Yakuminým podvědomí.
Kurama Uroko - manželka posledního vůdce klanu Kurama.
Kurama Yakumo - jediná dcera Murakumota a Uroko a tedy budoucí hlava klanu Kurama. Má neuvěřitelný talent pro Genjutsu a má i Kekkei Genkai klanu Kurama. Pro tělesnou slabost nebyla přijata na ninja akademii, což špatně nesla, protože si myslela, že tím zklamala celou rodinu. Když jí pak otec s matkou utěšovali vystoupil z ní démon a oba zabil. Nějakou dobu jí pak cvičí Yuuhi Kurenai, ale když zjistí, že démon je příliš silný rozhodne se Yakuminy síly zapečetit. Démon však její pečeť překoná a projevuje se i nadále v reálném světě. S pomocí Naruta a Kurenai se Yakumo podaří démona zabít.
Unkai (možná Kurama Unkai , ale myslím že je to spíš titul než jméno) - říká si otec a poslední ochránce klanu Kurama. Velmi silný člen klanu Kurama. Jeho genjutsu není možné ukončit prostým uvolněním pomocí "Kai", ale je třeba si způsobit bolest (např. Yuuhi Kurenai se bodla do ramene nožem).

Klan Sarutobi


Je to klan z listovej. Veľa sa o nich nevie zatiaľ sú známi iba traja členovia tj. Sarutobi Asuma, Sarutobi Konohamaru ,Sarutobi (tretí Hokage).

Klan Senju


Senju (Tisíc zbraní) Lesa byl jeden z klanů zakládající Konohu. Pod vedením Senju Hashirama (následně První hokage) se spojili s ostatními klany včetně Uchihů, kteří založili skrytou vesnici Ohnivé země - Listovou. Neví se, zda-li by si Senju udrželi svou pozici i v dnešní Konoze. Jediná známá žijící osoba, která následuje bratry Senju (První a Druhý hokage), je Tsunade (vnučka Prvního hokage). Dnes již nemá klan žádné další známé žijící členy.
Mokuton
Kekkei Genkai Prvního hokage. Měl schopnost ovládat chakru s elementem vody a země a jejich spojením vytvořit nový život (dřevo). On jediný tyto techniky dokázal používat (výjimku tvoří Yamato, kterému byla implantována DNA Prvního hokage.

Klan Uchiha


Drtivou většinu členů tohoto klanu zlikvidoval Uchiha Itachi, jeden z nejnadanějších členů. Býval to nejsilnější a nejrespektovanější klan ve vesnici Ukryté v listí (Konoha). Jeho Kekkei Genkai je podobně jako u klanu Hyuuga doujutsu (technika očí). Vyvinul se z právě Byakuganu klanu Hyuuga, ale umožňuje jiný druh vidění. Dědil se v pokrevní linii klanu, ale ne všichni jej dokázali ovládnout (průměr získání Sharinganu je kolem 12 let).
Nejznámější schopnost Sharinganu je umění kopírovat a používat jutsu, která uživatel viděl (to ale opět dokáží velmi skušení uživatelé). Ty po té může používat jako svoje vlastní. Dále dokáže sledovat a předpovídat pohyb, zkušený uživatel může bezproblémů sledovat i rychlejší protivníky než je on sám. Začátečníkovi to ze začátku dělá velké potíže. Se Sharinganem se dá sledovat i tok chakry, ale rozlišení není tak přesné jako u Byakuganu.
Druhou nejznámější schopností je hypnóza. Díky ní dokáže uživatel protivníka tak zblbnout, že si nakonec mislí že uživatel se Sharinganem vidí do budoucnosti. Ten mu totiž vsugeruje své myšlenky a pohyby. Může je pak udělat dříve než protivník a tím jej zmást. Sharingan se navíc může přeopervat na někoho jiného. Má to ale velké nevýhody - nedá se vypnout a při dlouhém užívání spotřebuje velké množství energie, což má za následek kolaps uživatele.
Schopnosti uživatele se hodnotí podle počtu tomoe (to jsou ty kapky), které má v oku:
- jedna tomoe - začátečník
- dvě tomoe - pokročilý
- tři tomoe - mistr Sharinganu
- obrazec - génius
Mangekyou Sharingan
Velká vzácnost, která se v historii klanu vyskytla jen u několika členů. Jedná se o vyšší formu Sharinganu, která u každého uživatele vypadá odlišně. Ten kdo jej chce získat musí být velmi silný a navíc musí dát velkou oběť (např. zabít svého nejlepšího přítele).
Itachiho Mangekyou Sharingan dokáže používat nejsilnější techniky klanu vyvinuté právě pro tyto uživatele. Jedná se o Amaterasu - ninjutsu, které propálí každý materiá a genjutsu Tsukuyomi (měsíční čtenář), které dokáže oběť uzavřít do světa ve kterém jej pak Itachi mučí. Tsukuyomi trvá pouze nělolik vteřin, ale oběti se zdá že zde tráví celé dny. Je to Itachiho nejsilnější zbraň, ale vážně poškozuje jeho zrak po každém použití.
Kakashiho Sharingan
Kakashiho forma Mangekyou Sharinganu vytváří časoprostrorové víry, ktéré do sebe vtáhnou cokoli ve své blízkosti. Protivníci (nebo jejich části) pak putují do jiných dimenzí. Mangekyou Sharingan ale Kakashiho velmi vyčerpává proto jej může použít maximálně třikrát po sobě.

Wagarashi klan viedol Wagarashi. Tento klan sa objavil v Zemi čaju a prenajal si ich Aoi Rokusho na zabránenie Idatemu Morino výhrať preteky. Pred startom pretekov, Sasuke zmlatil dvoch členov Wagarashi klanu keď robili zle bezbrannému mužovi.

Dvanáct stážných ninjů

25. října 2008 v 19:16 | vrata |  Naruto
Incignie Země OhněDvanáct strážných ninjů je název pro skupinu loajálních a velice schopných ninjů ze Země Ohně. Byli to ninjové určení k doprovodům a ochraně vládců ze Země Ohně.
Tito ninjové se dají rozpoznat podle incignie Země Ohně na jejich opasku (lze vidět například u Asumi). Pro jejich vyjmečné schopnosti byli tito ninjové velice obávaní a na každého z této frakce byla vypsána nemalá odměna kriminálními živly.
Prozatím byli z těchto dvanácti strážných ninjů představeni pouze Sarutobi Asuma(odměna 35 milionů), který byl Jouninem ve Skryté Listové Vesnici a Chiriku(odměna 30 milionů), který byl mnichem v Chrámu Ohně. Zbylí strážní ninjové nejsou (snad "jen") prozatím známí. Oba tito střážní ninjové byli zabiti Hidanem a Kakuzem z Akatsuki.

ANBU (organizace)

25. října 2008 v 19:15 | vrata |  Naruto
ANBU ANBU jednotka, která slouží k ochraně Konohy (Listové) a jejich občanů, páchají atentáty a vyplňují mise typu S. Jsou to vycvičení ninjové většinou se speciálními vrozenými schopnostmi.
Pracují ve skupinkách, kterou vede sempai (to je důvod proč Yamato oslovuje Kakashiho sempai). Skupina je většinou složena z 4 ANBU. Jsou vybíráni již, když jsou Chuuninu a postupně se vypracovávají na vedoucího skupiny (to bývá většinou Jounin).
Tito ANBU pracují přímo pro Kage (přeloženo stín). Mohli jste vidět, jak se Patá vztekala, když zjistila, že přísně tajné informace o každém členovi ANBU pronikly až k samotnému Orochimarovi.
Překlad zkratky ANBU: může být temná strana nebo černé jednotky. To celé je zkratka Ansacu Sendžucu Tokušu Butai. Volný překlad zní asi takhle: Speciální vraždící a taktická skupina.
Doufám, že se vám můj malý výklad líbil. Nic není mnou vymyšleno pouze pravým autorem Naruta. Tyto informace jsem přesto pro Vás sháněla po celém internetu.

Klany v Listové

25. října 2008 v 19:14 | vrata |  Naruto
Ve Skryté Listové vesnici (Konohagakure) je několik klanů. Ne všechny ovládají Kekkei genkai (dědičné schopnosti), zato však mají techniky, které se učí pouze v jejich klanech. Jediná možnost, jak je získat, je podplacení či jiné přimění člena klanu k naučení techniky. Nic podobného se však zatím nestalo.
V Listové se můžeme setkat s těmito klany:

Uchiha klan

Kekkei genkai: Sharingan
Jiné techniky klanu: Techniky ohně
Popis: Uchiha klan býval nejsilnější klan v celé Listové vesnici. Díky jeho dědičné schopnosti Sharingan byl všeobecně respektován. Měl například nastarost Listovou vojenskou policii. Ted' však z Uchiha klanu zbyli pouze Itachi a Sasuke.

Hyuuga klan

Kekkei genkai: Byakugan
Jiné techniky klanu: Různé techniky taijutsu
Popis: Hyuuga klan je nyní nejsilnější klan v Listové. Je velmi respektovaný díky své dědičné schopnosti Byakugan. Klan má složitější hierarchii, je rozdělen na hlavní a vedlejší rodinu. Vedlejší rodina je označena prokletou pečetí. Jako členy klanu můžeme uvést např. Hiashiho, Nejiho či Hinatu.

Nara klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky stínů
Popis: Klan Nara tradičně ovládá stíny. Poněvadž nemá žádnou kekkei genkai, není tak respektovaný jako třeba klan Hyuuga. Někteří členové klanu vynikají taktickými a strategickými schopnostmi, avšak muži z tohoto klanu jsou velmi líní. Panovačným ženám se tito muži velmi líbí (Shikamaru & Temari, Shikaku & Yoshino).

Akimichi klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky zvětšování
Popis: Akimichi klan ovládá tradičně techniky zvětšování, poněvadž stejně jako klan Nara nemá žádnou kekkei genkai, není tak respektovaný. Členové mají možnost přeměnit kalorie na chakru. Také používají tajné vojenské pilulky, které mnohonásobně zlepšují vlastnosti ninji, ale poškozují jeho tělo. Mezi členy patří třeba Chouji.

Yamanaka klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky výměny mysli
Popis: Yamanaka klan je další z klanů. Jeho techniky nejsou příliš známé, mezi ty známé patří Shintenshin no Jutsu a Shinranshin no Jutsu, které slouží pro manipulaci s myslí nepřítele. Stejně jako Nara či Akimichi klan nemá kekkei genkai. Tento klan má v Listové květinářství. Patří sem např. Ino.

Aburame klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky brouků
Popis: Klan Aburame tradičně ovládá brouky. Už jako děti se jeho členové obětují, aby se stali chodící schránkou pro brouky. Brouci jsou krmeni chakrou svých hostitelů, za což jim poskytují služby. Patří sem třeba Shino.

Inuzuka klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky se psy
Popis: Klan Inuzuka používá k boji psy, má je však i jako své nejlepší přátele. Členové klanu jsou pojmenováni podle částí psího těla (např. Kiba znamená "tesák"), zatímco psi mají jména podle barev (např. Akamarovi přísluší červená barva - AKA znamená japonsky červená).

Zvučná čtyřka

25. října 2008 v 19:13 | vrata |  Naruto
Zvučná čtyřka (dočasně pětka) byla skupina nejsilnějších ninjů Skryté Zvučné Vesnice (Otogakure). Orochimaru si je sám vybral. Do Zvučné čtyřky (pětky) patřili Sakon a Ukon (žijící v jednom těle, počítají se jako jeden člen), Jiroubou, Tayuya, Kidoumaru a Kaguya Kimimaro (pátý člen).
Členové Zvučné čtyřky mají všichni Orochimarovu prokletou pečet'. Ta jim umožňovala získat větší objem chakry a síly vůbec.
Několik členů této skupiny se do ní dostalo kvůli svým jedinečným genetickým rysům (kekkei genkai). Např. Kimimaro může používat své kosti dle své vůle, takže na něj prakticky nikdo nemohl zaútočit.
Kidoumaru Zvučná čtyřka však zdaleka nebyla tak zkušená jako členové Akatsuki, s Akatsuki by se nikdy nemohli měřit, a to i přesto, že jim pomáhala jejich prokletá pečet'.

Členové

Kaguya Kimmimaro: Dokáže používat své kosti dle své vůle, proto si ho vzal Orochimaru do party. Je to poslední člen klanu Kaguya.
Sakon a Ukon: Bratři žijící v jednom těle. Mají své kekkei genkai, díky kterému dokáží skvěle bojovat. Není známo, z jakého klanu jsou.
Jiroubou: Extrakalorický člověk, je dokonce tlustší než Chouji, se kterým bojoval. Má účes typu pankáč a nesnáší, když Tayuya mluví sprostě.
Kidoumaru: Člověk, který má šest rukou, připomíná pavouka a dokáže tkát pavučiny. Dokáže také vyvolat pavouka. Bojoval s Nejim.
Tayuya: Jediná dívka ve Zvučné čtyřce, také jako jediná používá zvuk jako zbraň. K boji používá flétnu. Bojovala se Shikamarem.
Tayuya

Sedm legendárních šermířů z Mlžné

25. října 2008 v 19:11 | vrata |  Naruto
Sedm legendárních šermířů
Sedm legendárních šermířu z Mlžné je název pro skupinu označující extrémně nadané a silné ninji ze Skryté Mlžné Vesnice. Není známo, podle čeho či jak byli vybíráni. Jisté však je, že všichni jsou extrémně nadaní.
Každý ze Sedmi legendárních šermířů z Mlžné používá nějákou sílu,kupříkladu Raiga využíval sílu blesku.
Zatím jsou známí pouze tři členové, a to Korosuki Raiga, Momochi Zabuza a Hoshikagi Kisame. Zbylí čtyři Legendární šermíři nejsou zatím známí. Všichni tři známí členové odešli ze Skryté Mlžné Vesnice a přidali se k někomu. Kupříkladu Kisame šel k Akatsuki. Ze tří známích šermířů je živý pouze Kisame.

Vojenská policie v Listové

25. října 2008 v 19:10 | vrata |  Naruto
Vojenská policie v Listové je specialní organizace, ostatní vesnice mají pravěpodobně také podobné organizace. Vojenská policie se většinou skládá z členů klanu Uchiha. Klan Uchiha tuto organizaci založil, nyní ovšem zbyli pouze Sasuke a Itachi, takže do vojenské policie nyní mohou všichni. Vojenská policie hlídá dodržovaní práva uvnitř vesnice. Jejich pravomoc je prakticky neomezená. Jediné, kdy nemohou zasáhnout, jsou věci pod přímým dohledem Hokageho.

Legendární sanníni!!!

25. října 2008 v 19:09 | vrata |  Naruto
Sanninové & Hokage Sannin, navzdory obecně rozšířenému názoru, není další ninja hodnost. Japonské slovo "Sannin" doslova znamená "tři ninjové" (psáno 三忍). Sannin jsou Jiraya (jinak také nazývaný ero-sennin neboli zvrhlý poustevník/kouzelník), Tsunade (Konoha no Godaime Hokage, 5. Hokage) a Orochimaru (hlavní záporák, vůdce Otogakure - zvukové vesnice).
Sannin používají k boji přivolávání zvířat. Zvláštní je, že přivolávají ta asi nejnechutnější zvířata v živočišné říši: Jiraya ropuchu Gamabuntu, Tsunade slimáka Katsuyu a Orochimaru hada Mandu.
Na obrázku vidíte Legendární Sanniny s 3. Hokage. Zleva: Tsunade, Orochimaru, Jiraya, vzadu 3. Hokage.
Sanniny se stali díky tomu, že za dob velkých ninja válek bojovali s Hanzo Salamandrem, který byl obávaným shinobi. Nikdo v tom souboji nezvítězil a Hanzo jim, díky tomu, že s ním dokázali držet krok udělil titul Legendární sannini.

Info o Akatsuki!!!

25. října 2008 v 19:08 | vrata |  Naruto
Akatsuki je malá organizace nejvyšší úrovně. Organizace má nanejvýš deset členů a nepřesné množství agentů. Ačkoli má slušnou síť agentů v různých vesnicích, tito jedinci jsou obvykle ovládáni nějakou technikou. Členové Akatsuki jsou všichni z třídy S, a jsou to nejhledanější a nebezpeční ninjové.
Přesná kritéria pro přijetí do skupiny jsou neznámá, ale jisté jsou mimořádné bojové schopnosti a nelítostné chování. Jedinečné rysy (genetické nebo jiné) se také zdají být běžnými faktory pro přijetí. Členové se zřídkakdy setkají osobně, místo toho komunikují přes telepatii nebo přes hvězdnou projekci. Celá skupina je viděna ve 135 dílu, kde se právě setkávají přes hvězdnou projekci. Takto se setkali naposledy před sedmi lety, kdy organizaci opustil Orochimaru.
ZetsuČlenové z Akatsuki mají jednotlivé cíle, nijak zvlášť si necení života jednotlivých členů, jde jim jen o jejich cíl. Pracují v týmech po dvou, které jsou vyvážené podle jejich schopností. (Spoiler) Členů je nyní je pouze osm, Orochimaru, Sasori (byl nahrazen Tobim) a Kakuzu jsou mrtví a Hidan je neschopný boje.
Cílem organizace je ovládnutí světa. Jejich plán je dost jednoduchý. Za prvé získat dost peněz (nevím teday na co), za druhé vyvolat války mezi vesnicemi a za třetí pomocí chycených ocasých démonů ovládnout svět.
Chyceného démona zapečetí do sochy, kterou jsme mohli vidět v díle 231 (Naruto Shippuuden 11), pomocí techniky Fuuin Jutsu: Genryuu Kyuu Fuujin (封印術・幻龍九封尽 Sealing Technique: Illusionary Dragon Nine Consuming Seals). Ve světě mangy už chytili šest démonů: Shukaku, dvouocasého démona (Nekomata), tříocasého démona a další tři neznámé.
Každý člen nosí jedinečný prsten a žádný člen nenosí prsten na stejném prstu. Každý člen nosí svůj prsten na stejném prstu, na kterém stojí na soše, když pečetí démony. Ale! Je deset prstenů a jen 8 členů, protože Orochimaru má prtsten u sebe a Kakuzův je ve Skryté Listové. Jak se zdá, prsteny mají mít nějaký zvláštní význam, ale zatím se neví jaký.

Členové a prsteny

 • Vůdce Akatsuki Pein - Rei (Nula)
 • Deidara - Seiryuu (Azurový drak)
 • Konan - Byakko (Bílý tygr)
 • Itachi - Suzaku (Nachový pták)
 • Zetsu - Genbu (Černá želva)
 • Orochimaru - Kuchin (Nicota)
 • Kisame - Nanju (Sagittarius/Jižní hvězda)
 • Kakuzu - Hokuto (Lochneska/Severní hvězda)
 • Hidan - Santai (Třetí úroveň)
 • Tobi - Gyokunyo (Panna Maria)
 • Sasori - Gyokunyo (Panna Maria), nosil ho před Tobim.

Šatstvo a zjev

Členové Akatsuki jsou oblečeni do podobného oblečení: dlouhé, tmavé plášťě s červenými mraky a s vysokým límcem. Všichni členové také nosí purpurový lak na nehty a velké kuželové slaměné klobouky s malými bodci.


akastsuki