Co se děje u Slunce?

18. června 2008 v 19:44 | vrata |  vesmir
Jak to začalo?
Na obrázku, pořízeném satelitem LASCO 1. května 1998, se poblíž Slunce nachází těleso, které tam vůbec nepatří. Výřez s popisem pochází ze společného oficiálního prohlášení LASCO/NASA, v němž bylo veřejnosti s plnou vážností sděleno, že jde o Mars...
Pict. 12 - 1.5.1998

Zvětšenina objektu ovšem ukazuje cosi úplně jiného než známou planetu...
Pict. 13 a, b, c - 1.5.1998

(vlevo zvětšeno, vpravo je použita technika reliéfu)
Extrémní zvětšení Pict. 13b - 1.5.1998

Pict. 13b - 1.5.1998 - zvětšenina upravená invertováním barev

Pict. 14 - 11.5.1998
Objekt označený šipkou byl u Slunce zjištěn dokonce dvěma na sobě naprosto nezávislými způsoby...
Pict. 15 - 11.5.1998
...a to, co ukazuje zvětšenina je velice překvapující. Alespoň pro mne!
Pict. 16 - 11.5.1998

Zde je stejně jako i na jiných snímcích možné pozorovat, jak ohromnou vzdálenost, tento objekt dokázal urazit za pouhých 17 hodin.
Pict. 17

A tady je ještě jednou to, co mne předtím tak překvapilo
Pict. 18
Přátelé ze světa píší, že nebývale zesílila "polární záře", aurora, která se ze severu rozšířila prakticky nad celou Kanadu a místy už překrývá skoro celou oblohu.
25.11.2000 -- stalo se cosi neobvyklého...
26.11. NASA oznamuje, že se předpokládaná viditelnost aurory přesune nad Francii.
Počátek prosince: Zdánlivě konec "poplachu", Slunce se uklidnilo, NASA téměř současně hlásí "překvapivě rychlé uzavření ozónové díry nad Antarktidou".
Vypadá to, jakoby se naše životadárná hvězda načisto zbláznila. Vypadla ze vzorce 150 let udržovaného cyklu a bouří.
Z časově cenzurovaných údajů SOHO, zveřejňovaných NASA na Space Weather.com, vyplývá, že od 6., 7. a 8.11. jsme bombardováni nezvykle silnými dávkami rentgenového záření, o mracích protonů "slunečního větru" nemluvě. Stane se sluneční činnost brzy stane neměřitelnou v dosavadních měřítcích?

Mezi 24 a 26.11. došlo k devíti tzv. Super Flare - vzplanutím, která vymršťují do prostoru miliony tun vysoce ionizované masy sluneční korony. Statisticky viděno docházelo k těmto projevům zhruba jednou za jedenáctiletý cyklus. Jenže stupnice grafů takřka přetekly 26.11. - kdy (bis dato) poslední výbuch měl intenzitu X-4.
Byli jsme svědky "porodních bolestí"? Kam zmizelo těleso, vyvržené ze Slunce?
Jsou věci, které NASA od jisté doby tají.
Začalo to vlastně průletem komety Hale-Bopp. Už 2. června 1998 se objevila zpráva, že dvě malé komety zasáhly Slunce. Také nic divného, podivné ale je, že tento případ zdaleka není ojedinělý. Na snímcích SOHO se stále častěji objevovaly podivné objekty, které NASA označila za "tančící komety" - ať už se tím myslí, co chce. Tyto "komety" se chovají přinejmenším podivně - nalétají poměrně blízko k Slunci a zase se od něj umí vzdálit (!), některé z nich dokonce na Slunce doslova střílejí... Jiné se jako kamikadze vrhají přímo do fotosféry. Následuje obrovský výbuch...

Na živém obrázku (Pict.1) je zřetelně zdokumentován případ z 2.6.1998 (SOHO). Vidíme dvě tělesa obrovských rozměrů, která se úžasnou rychlostí přiblížují k hvězdě. Letí ve formaci po paralelních drahách. Cílem je patrně kořen ohnivého jazyka protuberance šlehající ze Slunce jako plamen plynového hořáku. Následuje obrovský výbuch - a plamen zhasne...
Pict. 1 - 2.6.2000
ZVĚTŠENINA (GIF 616 kB) - SOHO
(kliknutím zvětšit - motion GIF 616 kB)

Přítomnost těchto podivných těles (demonstrovaný případ není ojedinělý), pro něž se mezitím vžil pojem "Sun Cruisers", a podivné chování "tančících komet" nakonec vedlo k tomu, že NASA (údajně z technických důvodů) zrušila přímý přenos ze satelitu SOHO/LASCO. Ještě i dnes dostáváme "on line" záběry od Slunce se značným zpožděním. Čas mezi zveřejněním je s největší pravděpodobností vymezen cenzuře, propouštějící jen záběry, které jsou "clean". Pozorný pozorovatel si však i zde povšimne poletujících těles prapodivných tvarů, nebo podivných "poruch", které se projevují jako poskakující obdélníky či čtverce... Co tam nemá být, tam prostě není.

Pict. 2
Těleso vpravo nahoře do obrázku jaksi nepatří... A přesto tam je!
Jeden ze zahraničních korespondentů zaslal snímek (Pict.2), na němž je "ve 14 hodin" zřetelně viditelný nevysvětlitelný objekt, který intuitivně přirovnal k okřídleným diskům, známým z egyptských reliéfů (Pict.3). Zaujalo mne to, protože emblém okřídleného kruhu už tradičně zdobí vnitřní stranu obálek mých knih.
Pict. 3
Egyptské a assyrské emblémy

Věnovali jsme něco času analýze obrázků z června 1998, a zažili obrovské překvapení. Těleso "bližší kameře" vykazuje několik znaků, opravňujících k domněnce, že je umělého původu a má vlastní pohon! Termoanalýza (porovnáním barevného spektra) ukazuje, že paprsek za jeho zádí má stejnou nebo jen o málo nižší teplotu než je referenční teplota protuberance v pozadí.
Tímto kometa zřejmě odpadá...
Pict. 4 a, b - 2.6.2000
Druhé těleso vlétající do obrázku má velmi zvláštní tvar, který při pohledu zezadu připomíná jakousi podélnou krabici se třemi otvory, z nichž vychází jeho "ohon", jak ostatně zřetelně dokumentuje barevné spektrum na obrázku vpravo... (Pict.5 a, b)
Takto kometa nevypadá.
Pict. 5 - 2.6.2000

Vypadá to možná jako silně "přitažené za vlasy", ale zdá se, jakoby se kdosi snažil rozbouřenou hvězdu "přeladit" a patrně ví, jak na to!
Nedělejme si iluze: pokud tak někdo činí, dělá to zřejmě kvůli sobě a ne kvůli nám. Existuje ovšem i názor, který naopak tvrdí, že cílem tohoto snažení jsme právě my - cizí inteligence, v roli našich rodičů a pěstounů, se snaží zvýšit vibrace tohoto systému a umožnit nám další vývojový skok! Je to očekávané Znamení?
Tak či tak, věc je vážná a měli bychom neznámým sousedům, ať už v roli kosmických hasičů, nebo ladičů, držet všechny palce...

Pict. 6 - Jiná "kometa" manévrující v blízkosti slunce (záběry kamerou v UV spektru

Pict. 7 - 20.4. 2000
Pict. 8 - objekt z května 2000
Pict. 9 - dto - invertováno

Pict. 10 zvětšený levý horní roh Pict. 2

Pict. 11 - zvětšenina objektu označeného na Pict 10 šipkou - srov. profil "komety" na Pict. 5!
Podivné, že? Všechny objekty prohlašované NASA za "tančící komety" mají shodný tvar a byly pozorovány už dávno předtím, než 2. června 2000 dva z nich vlétly do Slunce...
Pict. 11 - "tančící kometa" těsně před vnořením do fotosféry

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kačutek Kačutek | E-mail | Web | 19. června 2008 v 14:35 | Reagovat

Jasně že ti poradím s regitrací co by jsi chtěla vědět?????kdyžtak napiš na mail nebo na icq(395989878)

Zatím čauky a sorry kže píšu tak pozdě

2 Kačutek Kačutek | E-mail | Web | 19. června 2008 v 19:31 | Reagovat

co potřebuješ vědět

3 vrata vrata | Web | 20. června 2008 v 18:40 | Reagovat

no já bych chtěl poradit s tim heslem mě tam nejde dát heslo nevim proč něco se mi tam ukazuje anglického a to neva že jsi napsala pozdějš a prosim odepiš co nejdříve.

4 prom evening dresses prom evening dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 9:19 | Reagovat

You made some decent points there. I did a search on the subject and found most guys will go along with with your blog.
http://www.movedress.com/cathedral-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama